• Miejsce na reklame.

Kondycja Unii Europejskiej

Chociaż Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. W końcu skupia wokół siebie sporo zamożnych państw. Nadal UE jest federacją niesamowicie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z choćby większości państw w Afryce, to i tak UE to potęga. I choć ostatnio wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Chociaż oczywiście nie można powiedzieć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak wielkim minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi – lub aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas gonią. To niedobrze, bo w końcu w naszym interesie jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy np. problem bezrobocia, w szczególności wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby bogatego kraju, który jednak ma wielkie problemy z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Podobne wpisy:

Categories: Inne

Comments are closed.